+3 votes
154 views

Prsh jam fillestar ne programim me pak njohuri ne C dhe JavaScript. Desha te konsultohem me ju se cilat jane burimet me te mire per te mesuar Java-n, mundesisht na eksperiencat e juaja

in Programim nga (150 points)   | 154 views

3 Answers

0 votes

Pershendetje, ajo cka sygjerojn expertet eshte te nisesh leksionet tek tutorialpoint dhe me pas te shofesh ne youtube videot e thenewboston .

suksese

nga Mjeshtër (7.4k points)  
0 votes

Ckemi shok ! Unë personalisht kam filluar me një libër të Java's, dhe do te ta sygjeroja edhe ty. Une e kam në pdf, keshtu qe me kontakto ne samirmmaliqi@gmail.com nëse je i interesuar. Nuk e shes, e ke free.
Gjithe te mirat !

nga Mjeshtër (5.1k points)  
0 votes

Prsh, un per vete bazat e programimit (perfishire java) i kam marre ne universitet..
Por aq sa kam mesuar per 2 vite ne universitet, mund ti mesosh per 1-2 muaj vete online (nqs perkushtohesh cdo dit).
Shume persona rekomandojne libra, por mua per vete me terheqin me shume videot online.
Per bazen teorike te sugjeroj javatpoint (leksione) dhe per pjesen praktike udemy.com .
Mundohu te qendrosh sa me larg youtube, ka shume fillestare qe mund te te japin zgjidhje per nje problem qe ke hasur, por nuk japin shpjegimin e duhur, dhe shpesh here e zgjidhin ne "menyren e gabuar".
Tek udemy ke kurse te plota (per fillestaret ka shume kurse free) dhe merr informacion te plote, dhe jo gjysma qe te bejn lemsh si ne youtube..
Perjashtim bejne ato kanale ne youtube te cilat postojne 'kurse' me video shpjeguese ne seri (+20 video ne nje teme).

Suksese!

nga (140 points)  
Mirë se vini në mepyet.al, forumi ku mund të bëni pyetje dhe merrni përgjigje nga anëtarët e tjerë të komunitetit.

 1. Akira

  140 pikë

 2. jembutkusudbanget

  100 pikë

 3. Roslyn452194

  100 pikë

 4. LaraHotchin7

  100 pikë

Dhurata mujore
1. Vendi pare: Profesor
2. Vendi dyte: Mjeshtër
3. Vendi 3: Student

60 në linjë
0 Antar dhe 60 mysafir
Vizitat sot : 2987
Vizitat e djeshme : 5329
Të gjitha Vizitat : 1373668