+2 votes
457 views

a mujtna me ja ndrru ngjyren tekstit te netbeans si te sublime text qe osht i zi?

in Informatike nga (520 points)   | 457 views

1 Answer

+3 votes
Best answer

Lart tek shiriti, e ke opsionin Tools | Options | Fonts & Colors .
Aty mundesh me gjete edhe madhesine dhe tipin e shkronjave, edhe ngjyren.

nga Mjeshtër (5k points)  
selected nga
Haha ! Kenaqesi :-) !
i kahit je ?
Nuk asht ky websajt per ksi gjanash ;)
webi eshte ne hapat e pare. kontriboni dhe ne disa vite ky web do jet me teper sesa kaq. urojm qe cdo pyetje te marri pergjigje sa me shpejt dhe sakt.
Unë thjesht u përgjigja i nderuar, kerkoj falje !
Mirë se vini në mepyet.al, forumi ku mund të bëni pyetje dhe merrni përgjigje nga anëtarët e tjerë të komunitetit.

 1. renattalala94

  100 pikë

 2. lailacantika94

  100 pikë

 3. raipoker88

  100 pikë

 4. freyasalsabila

  100 pikë

Dhurata mujore
1. Vendi pare: Profesor
2. Vendi dyte: Mjeshtër
3. Vendi 3: Student

31 në linjë
0 Antar dhe 31 mysafir
Vizitat sot : 7039
Vizitat e djeshme : 11213
Të gjitha Vizitat : 941802
79 questions
143 answers
114 comments
5,600 users