0 votes
249 views

Kejt pe boj taman ama masi pe instaloj po ma qet ni error "This app can't run on your PC"
qysh muj me ja bo qe mem funksjonu?

in Informatike nga (520 points)   | 249 views
ose ka mundsi qe e kom kompjuterin e vjeter ndashta mu ka lodh?

1 Answer

+1 vote
Best answer

Sistemi yt eshte 32 bit, ky eshte problemi. Me sa di une Eclipse e ka vetem per 64-bit, po ta kisha rekomandu fort me e shkarku Netbeans, per shkak te perdorimit shume me te lehte, por edhe mundesise per me u shkarku ne sistem 32-bit. Pra shko >https://netbeans.org/downloads/ - ketu, edhe kliko

download i cili eshte free 95 MB

Ne netbeans e ke edhe drag&drop te gatshme per swing dhe awt, pa pas nevoje me i integru pastaj si ne Eclipse.

nga Mjeshtër (5.1k points)  
selected nga
aha domethon kompjuteri jem si paska fajet tash veq me downlodu qat netbeansin apo
Hahahah ! Mjaft te mire e ke kompjuterin. Vetem ndiq udhezimet ;) !
oo faleminder shok shum. Jom tu e mar netbensin faleminder shum
Mirë se vini në mepyet.al, forumi ku mund të bëni pyetje dhe merrni përgjigje nga anëtarët e tjerë të komunitetit.

 1. HaiGuffey208

  100 pikë

 2. Rochelle67M0

  100 pikë

 3. RebbecaDetwi

  100 pikë

 4. TaneshaHackl

  100 pikë

Dhurata mujore
1. Vendi pare: Profesor
2. Vendi dyte: Mjeshtër
3. Vendi 3: Student

67 në linjë
0 Antar dhe 67 mysafir
Vizitat sot : 2254
Vizitat e djeshme : 12391
Të gjitha Vizitat : 1666296