0 votes
231 views

Kejt pe boj taman ama masi pe instaloj po ma qet ni error "This app can't run on your PC"
qysh muj me ja bo qe mem funksjonu?

in Informatike nga (520 points)   | 231 views
ose ka mundsi qe e kom kompjuterin e vjeter ndashta mu ka lodh?

1 Answer

+1 vote
Best answer

Sistemi yt eshte 32 bit, ky eshte problemi. Me sa di une Eclipse e ka vetem per 64-bit, po ta kisha rekomandu fort me e shkarku Netbeans, per shkak te perdorimit shume me te lehte, por edhe mundesise per me u shkarku ne sistem 32-bit. Pra shko >https://netbeans.org/downloads/ - ketu, edhe kliko

download i cili eshte free 95 MB

Ne netbeans e ke edhe drag&drop te gatshme per swing dhe awt, pa pas nevoje me i integru pastaj si ne Eclipse.

nga Mjeshtër (5k points)  
selected nga
aha domethon kompjuteri jem si paska fajet tash veq me downlodu qat netbeansin apo
Hahahah ! Mjaft te mire e ke kompjuterin. Vetem ndiq udhezimet ;) !
oo faleminder shok shum. Jom tu e mar netbensin faleminder shum
Mirë se vini në mepyet.al, forumi ku mund të bëni pyetje dhe merrni përgjigje nga anëtarët e tjerë të komunitetit.

 1. renattalala94

  100 pikë

 2. lailacantika94

  100 pikë

 3. raipoker88

  100 pikë

 4. freyasalsabila

  100 pikë

Dhurata mujore
1. Vendi pare: Profesor
2. Vendi dyte: Mjeshtër
3. Vendi 3: Student

22 në linjë
0 Antar dhe 22 mysafir
Vizitat sot : 7081
Vizitat e djeshme : 11213
Të gjitha Vizitat : 941844
79 questions
143 answers
114 comments
5,600 users